Opublikowany w Patron szkoly

Edukacja w zaleznosci od plci

Wiele rodzin nie uda się ” Odszkolnić dziecka do edukacji domowej, ale to wymaga więcej wysiłku, ponieważ jesteś rozwijający nowy krąg przyjaciół w tym samym czasie, zbierając nowej kultury uczenia się.

Potem jest cała kwestia uczenia stylów i płci. Różne dzieci uczą się w różny sposób w zależności od Howarda Gardnera (między innymi) teorii inteligencji wielorakiej (Frames of Mind, 1983). Ponownie, chłopcy są psychologicznie i rozwojowo różnią się od dziewczynek. Biorąc pod uwagę te zmienne, rodzice swoim dzieciom wielką krzywdę, gdy ich idea edukacji jest jeden rozmiar dla wszystkich. Nie jest i nie. Dobrą rzeczą homeschool jest dziecko dostaje uczyć się w swoim własnym tempie i we własnym stylu.

Powinno się jasne już, że homeschooling jest radykalnie odmienny sposób patrzenia na naukę. Często mówię znajomym, że jest to zupełnie nowy styl życia wymagający jakąś drastyczną metamorfozę w moich oczekiwań i systemu wartości. Ale co z socjalizacją, ludzie pytają? Prosta obserwacja potwierdza, że ??socjalizacja we wszystkich jej negatywnych trybów właśnie dlatego nasze obecne szkoły i społeczeństwo mają tak wiele problemów. Właściwe pytanie powinno być, jaki rodzaj socjalizacji chcę?

Homeschooling promuje pozytywny socjalizację. To izolacji (w przeciwieństwie do izolacji) w najbardziej wrażliwych lat dziecka. I w przeciwieństwie do popularnych mitów o homeschool, to odbywa się w realnym świecie, a nie sztucznym taki, który jest po prostu składa się z dzieci w tym samym wieku. W tym nierzeczywistym murem-up świata zwanego „szkoła” z jego sterylnych sal, dzieci noszą ten sam mundur , czytać te same książki, podnieś te same złe nawyki i uprzedzenia, uwarunkowany przez system, że stopy ich poczucie własnej wartości wobec znaków egzaminacyjnych, i zniechęca bynajmniej zgodności.
napisane przez: duże rozmiary bluzek damskich