Opublikowany w Wydarzenia

Jak zostac gospodarzem klasy

Wiele szkół na całym workld zaczynają przemyśleć zarówno sposobu ich trenowania swoich przywódców studenckich, a także w jaki sposób on wykorzystać ich ogromny potencjał lidera swoich uczniów.

Ostatnio brałem udział w dwóch bardzo innowacyjnych programów szkoleniowych, które warto odnotować.

Po pierwsze, średnie, a cztery z jego szkół powiązanego przeprowadzono program szkoleniowy razem na dwa dni pod koniec 2004 roku przez sto swoich przywódców studenckich. Program koncentruje się na rozwijaniu podstawowych elementów, takich jak prezentacje umiejętności i umiejętności pracy w zespole, jak również pomaga studentom wyjaśnić swoje role. nauczycieli w klasie prowadzone sesje i lokalnej szkoły średniej został wykorzystany jako baza. Kolejny dzień szkolenia odbyła się na początku roku, aby dać studentom możliwość rozwijania swoich ról jeszcze bardziej.

Ten model szkolenia ma szereg zalet. Nie tylko zapewniają wspaniałe możliwości rozwoju zawodowego dla nauczycieli, ale także pomaga złagodzić przejście do szkoły średniej dla wielu studentów.

Kolejny dobry program szkolenia został zorganizowany przez szefów niezależnych szkół koedukacyjnych w Australii. Ponad dwieście dwadzieścia wybrani przywódcy studentów zebrało na jeden dzień warsztatów kierowniczych prowadzonych przez nauczycieli. uczniowie pracują w grupach mieli możliwość poszerzenia swoich horyzontów, gdy miesza się z liderami z ponad dwudziestu różnych szkołach. Jak również doskonalą swoje umiejętności potrzebnych do ich specyficznych ról grupa ta zaczęła szukać sposobów, aby wziąć swoje przywództwo na inny poziom przy opracowywaniu projektów własny zainicjowany.

Wykorzystanie projektów na własny inicjowany jest to świetny sposób, aby rozwijać potencjał lidera zmotywowanych studentów, społeczności poglądach, który pasuje do profilu większości przywódców studenckich.